Nieuwsarchief
WiSensys voor onderzoek door Saxion Hogeschool
Aan de Saxion Hogeschool in Enschede wordt onderzoek gedaan aan het klimaat in gebouwen en woningen. Dit onderzoek is speciaal gericht op energiebesparing die geraliseerd kan worden in woningen en gebouwen die gerenoveerd worden. Hiertoe wordt een simulatiemodel ontwikkeld.
Om dit simulatiemodel te valideren moeten metingen worden verricht. Dit zijn metingen niet alleen van het gasverbruik, het electriciteitsverbruik en het waterverbruik maar ook van windsnelheid, buitentemperatuur, zonlicht inval, etc.
De Saxion Hogeschool heeft in een studie verschillende meetsystemen om deze grootheden te meten met elkaar vergeleken. In de evaluatie is Saxion tot de conclusie gekomen dat het WiSensys platform van alle systemen het meest geschikt is voor deze metingen. De reden hiervoor dat een grote verscheidenheid van sensoren kan worden gebruikt en de meetwaarden kunnen in een user interface gepresenteerd worden. Bovendien biedt het WiSensys platform installatiegemak en kan een grote afstand tussen sensor en ontvanger worden overbrugd.
In het vervolgonderzoek zullen in verschillende woningen en gebouwen WiSensys systemen worden geplaats door T&M systems, een van de resellers van Wireless Value in Nederland.
Laatst gewijzigd: 02-03-2010 om 10:29 uur
Nieuwsoverzicht
